HUVUDSCEN
Onsdag 1 juniTidPanel
Prisutdelning 11.00 - 11.30Prisutdelning Skolstafetten
Invigningstal11.20 - 11.30Jeanette Gustafsdotter (S), kulturminister
Fridays for Future11.30 - 11.40Tal från Claudia Kvarnborg och Linna Gadde, Fridays for Future
Invigningstal11.40 - 11.45Karin Wanngård, gruppledare för Socialdemokraterna
Invigningstal11.45 - 11.50Ahmed Abdirahman & Caroline Berg, styrelseordförande & medgrundare, Stiftelsen The Global Village
Panel 112.00 - 12.45Lag & ordning
Panel 213.00 - 13.45Psykisk ohälsa hos unga
Artist14.00 - 14.30Venus Anon
Partiledartal15.00 - 16.00Johan Pehrson(L)
Panel 316.00 - 16.45Ett stärkare civilsamhälle
Panel 417.00 - 17.45Friskolor eller kommunala skolor – hur uppnår vi en jämlik skola
Artist18.00 - 18.30Ebo Kdroum
Partiledartal19.00 - 20.00Ebba Busch (KD)
Torsdag 2 juni        TidPanel
Skolkör: Körcentrum Ung 11.00 - 11.2080-100 barn i åk 4 och 6 från Askebyskolan i Rinkeby och Adolf Fredriks musikklasser på Norrmalm
Panel 112.00 - 12.45En hållbar och medmänsklig migration?
Panel 213.00 - 13.45Den gröna energin - dröm eller verklighet?
Artist14.00 - 14.30Saru
Partiledartal15.00 - 16.00Annie Lööf (C)
Panel 316.00 - 16.45Om kriget kommer - NATO eller alliansfrihet?
Panel 417.00 - 17.45Tudelningen på Arbetsmarknaden - hur minskar vi gapet mellan utrikes och inrikes födda?
Artist18.00 - 18.30Mohela
Partiledartal19.00 - 20.00Ulf Kristersson (M)
Fredag 3 juni        TidPanel
Panel 112.00 - 12.45Två år av pandemi - vad har vi lärt och hur ska nästa pandemi förebyggas
Panel 213.00 - 13.45Mediebilden av förorten - vilket ansvar har journalisterna?
Artist14.00 - 14.30Damien Martial
Partiledartal15.00 - 16.00Märta Stenevi (MP)
Panel 316.00 - 16.45Den transatlantiska länken - Sverige och USA i förändrat omvärld
Panel 417.00 - 17.45Socialtjänsten - första linjen och fungerar det?
Artist18.00 - 18.30Jelassi
Partiledartal19.00 - 20.00Nooshi Dadgostar (V)
Lördag 4 juniTidPanel
Panel 112.00 - 12.45Mångfald och inkludering - fina ord eller verklighet?
Panel 213.00 - 13.45Desinformation och sociala medier - hur ska medborgarna rustas upp?
Artist14.00 - 14.30Deki Alem
Partiledartal15.00 - 15.30Teysir Subhi (Fi)
Panel 316.00 - 16.45Bostad för alla: Vem har råd att hyra eller köpa?
Panel 417.00 - 17.45Demokratiambassadörerna - STGV: tema sjukvård och segregation
Artist18.00 - 18.30Pabi
Partiledartal19.00 - 20.00Magdalena Andersson (S)
Söndag 5 juniTidPanel
Panel: Reformaten11.00 - 11.45Reformaten
Panel 112.00 - 12.45En värdig pension - hur ska låginkomsttagare tryggas?
Panel 213.00 - 13.45Hur ska valdeltagande öka i socioekonomiskt utsatta områden och grupper?
Artist14.00 - 14.30Napoles
Artist panel15.00 - 15.45Namn tillkommer inom kort
Panel 316.00 - 16.45Småföretagarnas framtid i förorter och landsbygden
Avtackning17.00 - 17.45Avtackning av partners & kollegor
Artist18.00 - 18.30B.Baby
Scenframträdande19.00 - 19.30U.S. Naval Forces Europe Band